DJ na wesele w Olsztynie – kogo wybrać?

Dj na wesele – czym się kierować przy wyborze?

Organizacja ślubu i wesela to często długofalowy i dość skomplikowany proces, na który składa się wiele elementów. Większość osób szczególną rolę przypisuje zarezerwowaniu odpowiedniego miejsca i terminu oraz zakupieniu garnituru, sukni i obrączek. Tymczasem nie można zapominać, jak ważną funkcję pełnić będzie na weselu zespół, DJ lub wodzirej. To często właśnie te osoby mają największy wpływ na przebieg całej imprezy. Czy DJ na wesele to dobry wybór?

Wodzirej i dj to opcja tańsza

Aby zabawa weselna była udana, konieczne jest poderwanie gości i spowodowanie, by chętnie wyszli zza stołów i zajęli się tańcem czy śpiewem. Wynajęcie odpowiednich osób, których zadaniem jest zagwarantowanie dobrej na tego typu okoliczność muzyki, to często nie lada wyzwanie. Czym więc się kierować? Pierwszą sprawą jest decyzja, czy bardziej odpowiada nam zespół czy DJ na wesele. Ta druga opcja jest dziś dość popularna z uwagi na z reguły większą różnorodność muzyczną i często niższy koszt całości. DJ, w przeciwieństwie do zespołu, może zagrać właściwie każdy gatunek muzyczny. Warto jednak poświęcić chwilę i dobrze zapoznać się z kandydatem i jego umiejętnościami.

Często zdarza się, że DJ weselny jest zwyczajnym amatorem, który jedynie odtwarza muzykę z laptopa, prowadząc przy tym wątpliwej jakości wodzirejkę. Trzeba więc pamiętać, że zawodowiec będzie dysponował profesjonalnym sprzętem, na który składa się mikser, gramofon, dobre nagłośnienie i mikrofon. Zawsze należy też ustalić, jaki rodzaj muzyki będzie grany na weselu. Nieciekawe utwory, niepasujące do tego typu imprezy, mogą zwyczajnie zepsuć zabawę i cały klimat. Warto także poprosić, by wybrany DJ na wesele zaprezentował próbkę własnych możliwości. Popularne jest także stworzenie listy utworów szczególnie pożądanych przez parę młodą, a także spisu tzw. piosenek zakazanych, których absolutnie nie chce się usłyszeć na własnym weselu.

Muzyka z płyty czy na żywo

Trzeba także pamiętać, że sam rodzaj granej muzyki to jedno, ale ważny jest też sposób prowadzenia wesela. Jeśli wodzirej będzie wycofany, raczej nieśmiały i mało energetyczny, trudno będzie mu porwać tłum do zabawy. DJ na wesele musi posiadać charyzmę, odpowiednią do takiego zawodu osobowość i umiejętność szybkiego reagowania oraz nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi. Powinien mieć oryginalne pomysły i wykazywać się dużym zaangażowaniem w prowadzenie wesela. Ważna jest tu jednak również klasa i kultura. Nie ma nic gorszego, niż pozwalanie sobie na kiepskie żarty i podteksty podczas prowadzenia imprezy. Warto także doprecyzować, jak ma wyglądać kwestia ewentualnych oczepin i jakie konkursy planuje na tę część wesela wybrany DJ. Profesjonalista o wszystkim poinformuje Cie na pierwszym spotkaniu.

Jak to jest w Olsztynie?

Dobry wodzirej to połowa sukcesu. Jak zatem znaleźć taką osobę? W większych miastach, takich jak Olsztyn, nie powinno być z tym większego problemu, gdyż działa tu sporo osób, zajmujących się tym fachem. W poszukiwaniach pomocny będzie oczywiście internet. Pozwala na zdobycie nie tylko namiarów – niejeden DJ na wesele posiada własną stronę internetową lub fanpage na Facebooku, gdzie zamieszcza swoje dokonania. Można więc w ten sposób zapoznać się z jego umiejętnościami. Zawsze warto też zapytać o wskazówkę znajome pary, które na swoim weselu również korzystały z usług DJ-a – być może polecą kogoś zaufanego. Wiele osób zatrudnia na swoje wesele dwie osoby: jedna z nich to wodzirej, a druga DJ, zajmujący się tylko muzyką. To również ciekawe rozwiązanie. Ważne jednak, by dobrze się znali, mieli wspólny plan co do prowadzenia zabawy i potrafili ze sobą współpracować. Ich niezgranie będzie odbijało się na przebiegu imprezy.